mgr Weronika Maria Konkol

Sekretarz Zarządu Fundacji AB

e-mail: weronika.konkol@gmail.com

Absolwentka studiów magisterskich oraz doktoranckich historii na Uniwersytecie Gdańskim, obecnie studentka pedagogiki wczesnoszkolnej. Już w szkole średniej stanęła nad poważnym ówcześnie dylematem wyboru fakultetu. Wybrała biologię, po pewnym czasie przeniosła się na historię, aby później – w trakcie studiów historycznych – wolny czas spędzać na obozach ornitologicznych. Od ponad dziesięciu lat wolontariuszka Akcji Bałtyckiej, szczególną satysfakcję daje jej praca z dziećmi, to też z przyjemnością prowadzi zajęcia przyrodnicze w ramach przeprowadzonych przez Fundację AB zadań. W przyszłości widzi się na ganku drewnianego domu w rustykalnym ogrodzie. Musi się tylko jeszcze nauczyć pleść kosze z wikliny.