mgr Aleksandra Elżbieta Niemc

Wiceprezes Zarządu Fundacji AB

e-mail: aniemc@fundacja-ab.org.pl

Absolwentka Biologii na Uniwersytecie Gdańskim. W wieku 8 lat uparła się, że zostanie naukowcem i tak jej zostało do dziś. Obecnie jest doktorantką w Stacji Badania Wędrówek Ptaków, a przedmiotem jej badań są biegusy malutkie zimujące w Republice Południowej Afryki. Ornitologiczna pasja zaraziła się na studiach – od pierwszego roku działała w Kole Ornitologicznym Studentów Uniwersytetu Gdańskiego –  a teraz dzieli się nią z innymi prowadząc warsztaty edukacyjne. Do niedawna marzyła o własnym kocie, dziś jest szczęśliwa właścicielka kotki Inki. Odlicza czas do kolejnej afrykańskiej wyprawy i ma nadzieję, że uda jej się spotkać lamparta i mrównika. W Fundacji Akcja Bałtycka zajmuje się edukacją, pozyskiwaniem funduszy, praktykami i wolontariatem.