Noc Sów na AB 2015

Fundacja Akcja Bałtycka po raz kolejny włączyła się do obchodów Nocy Sów – ogólnopolskiego wydarzenia edukacyjnego poświęconego tym fascynującym ptakom, organizowanego przez Ptaki Polskie.
Zapraszamy serdecznie na obóz w Kuźnicy na Helu w dniu 10 kwietnia, by razem odkryć świat sów, szczególnie tych migrujących. Podczas zapowiadanej nocy wspólnie będziemy co godzinę kontrolować sowie sieci (od 20:00 do 5:00), natomiast pomiędzy obchodami zasiądziemy przy ognisku, by posłuchać opowieści o migracji tych nocnych ptaków i o metodach ich badań. Będziecie również mogli wysłuchać prezentacji na temat sów w kulturze słowiańskiej.
W Nocy Sów można wziąć udział o dowolnej godzinie. Należy zabrać ze sobą latarki – najlepiej czołówki, własny prowiant na ognisko i dobry humor.

Więcej informacji oraz zapisy pod adresem e-mail: fundacja.ab@gmail.com

Jeśli chcesz spojrzeć w oczy uszatki lub włochatki odwiedź nas na obozie w Kuźnicy! Gorąco zachęcamy do uczestnictwa!

Więcej informacji na temat ogólnopolskich obchodów Nocy Sów znajdziesz tutaj.